Advert
Advert
Advert

KAYMAKAM ZAMAN PAZAR YERİNDE DENETİMDE

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Özyılmaz ve beraberindeki kolluk kuvvetleri ile birlikte Alaçam kapalı ve açık Pazar yerinde incelemelerde bulundu.

KAYMAKAM ZAMAN PAZAR YERİNDE DENETİMDE

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 'tam kapanma' döneminde 8 ve 15 Mayıs günleri 10.00-17.00 saatlerinde sadece yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapan pazar yerlerinin açılmasına izin verilmesinin ardından, esnaf sabah tezgah kuracakları alanlara geldi.

Açık ve kapalı pazar yerinde belediye ekipleri, Kovid-19 tedbirlerini aldı. Esnafın, Hayat Eve Sığar (HES) kodlarını sorgulayan ekipler, tezgahlar arasındaki üç metrelik mesafeyi de kontrol etti.

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, bugün  vatandaşlar, corona virüs tedbirleriyle açılan, evlerine en yakın pazara gelerek mutfat ihtiyaçlarını karşılaya biliciklerini ve pazarda sadece yaş sebze satışına izin verileceğini, üreticilerimizinde mağdur olmamaları için sadece meyve ve fide satışı yapıldığını belirtti. Kaymakam Zaman, pazardaki esnafı da ziyaret ederek hayırlı işler diledi. Öte yandan, pazardaki vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına uymaları ve maskelerini çıkarmamaları yönünde anonslarla uyarıldı.

 Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Pazar yeri girişlerine dezenfektanlar yerleştirilirken, her tezgah arasında üçer metre boşluk konulduğu görüldü. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği pazar yerinde kolluk güçleri ve zabıta ekipleri, maske ve mesafe kuralları konusunda sık sık uyarılarda bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU