Advert
Advert
Advert

YAKAKENT AK PARTİLİ KADINLARDAN ÇEVRE DUYARLILIĞI

AK Parti Yakakent İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde toplumsal çevre bilincine katkı sağlamak amacıyla çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdi.

YAKAKENT AK PARTİLİ KADINLARDAN ÇEVRE DUYARLILIĞI

Dünya Çevre Günü’nü fırsat bilen Yakakent’in AK Partili Kadınları, ilçenin farklı mahallelerinde yürüyüş yolları ve parklarda çevre temizliği yaptı. AK Parti Yakakent İlçe Başkanlığı, AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı ve AK Parti Gençlik kolları ile ortaklaşa olarak 3 farklı guruplara ayrılarak pandemi kuralları çerçevesinde yürüyüş yolları, park ve bahçelerde mıntıka temizliği yaparken, gençleri ve çocukları çevre bilinci ile ilgili bilgilendirdi.

Yakakent AK Parti Kadın Kolları Başkanı Muhteber Çevik öncülüğünde bir araya gelerek, “49 yıldır dünya genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanan Dünya Çevre Günü’nün 2021 yılı teması ‘Ekosistem Onarımı ve Yenilenmesi’dir. Bundan 49 yıl önce, İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen ve çevreyle ilgili ilk uluslararası toplantı olma özelliğine sahip Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’nda alınan kararla 5 Haziran, çevrenin korunması konusunda dünya çapında farkındalık oluşturulması ve eylemde bulunulması amacıyla ‘Dünya Çevre Günü’ olarak kabul edildi. Cennet mekan bölgemizin doğal güzellikleri saymakla bitmez. Doğal güzelliklerimizi gelecek nesillere taşımak bizlerin elinde. Resmi kurum ve kuruluşlar ile yerel yönetimlerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza çok iş düşüyor. Doğal güzelliklerimizin yok olmaması için vatandaşlara da görevler düşüyor. Daha yüksek bir çevre bilincine sahip olabilmemiz için bugün ilçemizde sembolik çevre temizliği etkinlikleri yaptık ve bu vesile ile gençlerimizin, çocuklarımızın çevre bilincini artırmalarına katkı sağlamaya çalıştık.

Çevre konusunda toplumsal duyarlılığın artarak devam etmesi, gelecek nesillere yaşanılabilir, sağlıklı, yeşil ve temiz bir dünya bırakılması temennisi ile Dünya Çevre Günü'nüzü kutlarız.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU