Advert

ŞEHİT KADİR KARA’NIN ADI MEZUN OLDUĞU OKULA VERİLDİ

Alaçam Kaymakamı Fikret ZAMAN’ın teklifleri ile Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI’nın 07/05/2021 tarihli olurları ile Mezun olduğu okul olan Alaçam Anadolu İmam Hatip Lisesine isimi verilerek Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit Kadir Kar

ŞEHİT KADİR KARA’NIN ADI MEZUN OLDUĞU OKULA VERİLDİ

Alaçam Kaymakamı Fikret ZAMAN’ın teklifleri ile Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI’nın 07/05/2021 tarihli olurları ile Mezun olduğu okul olan Alaçam Anadolu İmam Hatip Lisesine isimi verilerek Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi Erkek Öğrenci Pansiyonu olarak değiştirildi.

          Şehit Kadir KARA İlçemiz Alaçam İlçesi Kapaklı Köyünde 03/10/1975 yılında dünyaya geldi. İlkokulunu Kapaklı İlkokulunda, Orta ve Lise öğrenimi Alaçam İmam Hatip Lisesinde tamamlayarak 1994-1995 Eğitim Öğretim yılında mezun oldu. Kapaklı Köyünde bir dönem vekil imamlık görevini yaptı. Askerlik görevini yapmak üzere 22 Kasım 1996 tarihinde Piyade Komando olarak Isparta Dağ Komando Okulu ve Eğitimi Merkezi Eğitim Tabur Komutanlığına teslim oldu. Daha sonra Tunceli İl Nazimiye İlçesi 28.Piyade Alay Komutanlığı emrinde Piyade Onbaşı olarak askerlik görevini yapmakta iken Bingöl İli Yayladere İlçesi Çalıkağıl mevkiinde çığ düşmesi sonucu 10 silah arkadaşı ile birlikte 22 Mart 1998 tarihinde şehit oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI