Advert

KAYMAKAM ZAMAN PELİTBÜKÜNDE HANE ZİYARETİNDE BULUNDU

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Pelitbükü mahallesini ziyaret ederek, Muhtar ve vatandaşlarla bir araya geldi, sorunlarını yerinde dinledi, yaşlılarla sohbet etti.

KAYMAKAM ZAMAN PELİTBÜKÜNDE HANE ZİYARETİNDE BULUNDU

Alaçam'a 38 kilometre uzaklıkta bulunan Pelitbükü Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen Kaymakam Zaman, istek ve taleplerini yerinde dinledi. Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, beraberinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Emre Kösem Mahalle Muhtarı Osman Yalçın ile birlikte Pelitbükü Mahallesi gökgel, karacak, yukarı karacak, hasırlık ve koğuz mevkilerinde hane ziyaretleri ve halk toplantısı gerçekleştirdi. Hane ziyaretlerinde Böbrek rahatsızlığı sebebiyle ameliyat olacak Hakkı Kurt'un 7 yaşındaki kızı Fatma Su Kurt’u Pelitbükü koguz mahallesinde ziyaret ederek son durumu hakkında aileden bilgi aldı. Kaymakam Zaman yine yatağa bağımlı Pelitbükü Koğuz sokakta ikamet eden 91 yaşındaki Ünzile Delen’i evende ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Daha sonra Pelitbükü Karacak sokakta bulunan Bafra Belediyesi eski başkanı Hasan Aslan'ın ağabileri Hüseyin ve Mustafa Aslan'ı evlerinde ziyaret etti.

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, halk odaklı hizmet anlayışı ile halkın güvenliğini, huzurunu, yaşam kalitesinin arttırılmasını ve memnuniyetini hedefleyen mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Kamu hizmetlerinden daha hızlı, daha verimli ve daha etkin sunabilmek amacıyla mahalle ziyaretleri kapsamında Alaçam’a 38 kilometre uzaklıkta kırsal mahalleler olan Pelitbükü Mahallesi gökgel, karacak, yukarı karacak, hasırlık ve koğuz mevkilerinde hane ziyaretleri ederek, mahalle halkı ile bir araya gelip halk ile sohbet etti, sorun, talep ve önerilerini dinledi. Yolda ve hane ziyaretlerinde çocuklara kitap ve dergi hediye ederek okumanın önemini anlattı.

Sıcak bir ortamda geçen sohbet soru cevap şeklinde gerçekleşti. Sohbetin sonunda İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (COVİD-19) tedbirleri kapsamında bilgi vererek, halk sağlığı için aşının çok büyük etkisi olduğunu ve ailede herkesin aşı olması gerektiğini belirtti. Zaman, temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına eksiksiz uyulması gerektiğini ifade ederek ziyaret ettiği hanelere maske verdi. Mahalle halkı da yapılan bu ziyaretten dolayı Kaymakam Zaman’a teşekkür etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI