Advert

‘KIZ KARDEŞİM' PROJESİNİN TOPLANTISI YAPILDI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece ile birlikte Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından kırsal alanda yaşayan ve kendi imkanlarıyla üretim yapan kadınlara yönelik eğitim seferberliği çalışmalarının yürü

‘KIZ KARDEŞİM' PROJESİNİN TOPLANTISI YAPILDI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece ile birlikte Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından kırsal alanda yaşayan ve kendi imkanlarıyla üretim yapan kadınlara yönelik eğitim seferberliği çalışmalarının yürütüldüğü ‘Kız Kardeşim' projesinin Samsun Toplantısına katıldı.

Bereketli üç ovasıyla bir tarım kenti olan Samsun'da 12 Kadın Kooperatifi bulunduğunu ifade eden Vali Dağlı, bu projenin tüm kadınlarımıza hitap ettiğini belirterek, kendini geliştirerek nitelikli üretim yapan kadınların öncelikle kendilerine, çocuklarına ve ailelerine, ardından da topluma çok daha faydalı olacağını ifade etti.

Vali Dağlı projenin ayrıca, kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donanarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları için desteklenmeleri noktasında önemli bir misyon üstlendiğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI