Advert
Advert
Advert

İYİ’LER ALAÇAM'DA HALK'LA BULUŞTU

İyi Parti Samsun Milletvekilleri Erhan Usta, Bedri Yaşar ve İstanbul milletvekili Yavuz Ağıralioğlu Cumartesi günü Alaçam muhtarlar Derneğinde mahalle muhtarları ve vatandaşlarla bir araya geldi.

İYİ’LER ALAÇAM'DA HALK'LA BULUŞTU

İstanbul milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, AK Parti Hükümeti Hedeflerini tutturamadılar. 20 senede memleketi getirdikleri nokta bu. Döviz düştüğünde piyasadaki ürünlerin fiyatlarının düşmesi gerekmez mi? Ama düşmüyor. Demokrasilerde iktidarı değiştirmenin yolu sandıktır. Bugün iktidar söylediklerini gerçekleştirememiş ise sandığa gitmelidir dediler.

Son olarak konuşan İyi Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta; AK Parti iktidarının ilk 10 yılında bazı güzel işlere imza atıldı. Ancak son 10 yılda devletin resmi rakamlarından alıyorum ülke geriye gitti. Adalette 2014 yılında dünya devletleri arasında 54.sırada iken, 2021'de 117.sıraya geriledik. Yolsuzlukta 2013'te dünya devletleri arasında 53.sırada iken 2020'de 86.sıraya geriledik. 2000 yılında dünyada en büyük ekonomide 18.sırada idik 2021'de 21.sıraya geriledik. Adına ne derseniz deyin. Her şey geriye gitmiş. Bu süreç devam ederse dünümüzü arayacak duruma geleceğiz. İhracat arttı deniyor. Rakamlar veriliyor. Ama hükumet ithalatı gizliyor. Bu hükümet yorulmuştur. AKP'nin yapacağı hiçbir şey kalmamıştır. Biz iktidara geldiğimizde ekonomide güven oluşturacağız. Hukuk sistemini iyi işler hale getireceğiz. Demokrasi seviyemizi yükselteceğiz. Demokrasimizi geliştireceğiz. Atamalarda liyakati esas alacağız. Üretimi arttıracağız. Tarım ürünlerinde fiyat istikrarını sağlayacağız. Tarıma dayalı sanayiyi planlamamız lazım. Bu enflasyona göre hiç kimsenin alım gücü düne göre daha iyi olmayacak. Gelir dağılımını düzelteceğiz. Ülkede adil bir gelir dağılımını sağlayacağız dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU