Advert

VALİ DAĞLI’NIN ‘18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ’ MESAJI

Dünya tarihine altın harflerle yazılan ‘Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümünde kutsal vatan toprakları uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

VALİ DAĞLI’NIN ‘18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ’ MESAJI

Tarihte eşine az rastlanan bu büyük destan, vatanın ve milletin bekası için gözlerini kırpmadan canlarını vermeyi göze alan yüz binlerce kahramanın eseridir.

Asil milletimizin kahramanlık destanlarının başında yer alan Çanakkale Savaşı süresince Türk ordusunun milletiyle birlikte dünyanın en güçlü ordularına karşı inanç, azim ve kararlılıkla vermiş olduğu mücadele, diğer milletler için de adeta bir kurtuluş rehberi olmuştur.

Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanarak hepimize emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın gururla dalgalanması için verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve bu kutsal toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan, vatanımız, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI