Advert

ALAÇAM’DA RESİM SERGİSİ

Alaçam'da Şehit Uzman Onbaşı Şükrü Elibol İlkokulu Tarafından Resim Sergisi Ve Kermes Düzenlendi

ALAÇAM’DA RESİM SERGİSİ

Alaçam Şehit Uzman Onbaşı Şükrü Elibol İlkokulu öğretmen ve öğrencilerin yapmış oldukları resimler ziyaretçileri büyüledi. Düzenlenen resim sergisi, Belediye Binası karşısında bulunan Ziraat Bankası eski binasında gerçekleşti. Kermesin açılışına Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, ilçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar Görmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Murat Karagöl, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şenol Özcan, Okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, iş adamları ve veliler katıldı.

Şehit Uzman Onbaşı Şükrü Elibol İlkokulu Müdürü Cihan Çelebi yaptığı açılış konuşmasında: “Tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkûmdur. ”Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bu sözünden yola çıkarak, bu güzel eserleri öğrencilerimizin büyük emekleri ve öğretmenlerimizin katkılarıyla hazırladık. Yaşadığımız bu topraklar için canını ortaya koymuş atalarımız, cepheye kağnılarla mermi taşıyan analarımız, on üç yaşında Çanakkale’de şehit olan Mehmetlerimizi hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız. Buradan yola çıkarak çocuklarımıza, bu proje sayesinde tarih bilincini aşılamaya çalıştık. Buradaki eserlerde onlarca minik parmağın emeği var. Sizlere bu sergiyi sunmaktan onur duyuyorum. Hoş geldiniz.” dedi.

İki gün devam edecek olan sergi ve kermes; kurdele kesimi, serginin gezilmesi, resimler ile ilgili öğrencilerin sunumu ve yöresel lezzetlerin tadılması ile birinci gününde büyük ilgi gördü.

Okul müdürü Cihan ÇELEBİ, sergi ve kermese desteğini esirgemeyen Belediye Başkanı İlyas Acar’a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Murat Karagöl’e ve iş adamı İsmail Tosuner’e teşekkür etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI