Advert

KAYMAKAM ZAMAN'DAN “19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman mesajında şu ifadelere yer verdi.

KAYMAKAM ZAMAN'DAN “19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Dеmоkrаsi zincirinin ilk hаlkаsını оluşturаn muhtаrlık tеşkilаtı, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktasındaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.

Demokratik seçimler yoluyla göreve gelen muhtarlarımız, görev yaptıkları mahallelerdeki sorunların çözümü ile vatandaşlarımızın talep ve beklentilerinin yerine getirilmesinde kamu idareleri ve yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde hareket eden önemli birer kamu görevlileridir.

19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Başbakanlık Genelgesiyle 19 Ekim'in 'Muhtarlar Günü' olarak kutlanmasının kabul ve ilan edilmesi, devletimizce, en küçük yerel hizmet birimi olarak muhtarlarımıza verilen önem ve değerin göstergesidir.

Bu duygu ve düşünceler ile vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri amaç ve hedefinde, kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın "19 Ekim Muhtarlar Günü"nü kutluyorum dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI