Advert

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEDE FARKINDALIK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Yakakent’te Kaymakamlığı tarafından organize edilen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Farkındalık Çalışmaları Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde ve Kur’an Kurslarına devam eden kursiyer kadınlara anlatıldı.

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEDE FARKINDALIK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Yakakent’te “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” kapsamında Bafra İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli Psikolog Tuğba Korkmaz ve Sosyal Çalışmacı Zeynep Bulut tarafından Yakakent Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde ve Kur’an Kurslarına devam eden kursiyer kadınlara, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Farkındalık Çalışmaları semineri verildi.

Psikolog Tuğba Korkmaz, “Şiddeti yaygın bir şekilde yaşayanlar kadınlardır. Dünyada her 3 kadından 1’i  fiziksel ve cinsel şiddete maruz kalmaktadır. Dünyada her yıl şiddet nedeniyle 1.4 milyon insan hayatını kaybetmektedir. Kadına yönelik şiddet insani bir hak ihlalidir” dedi. Şiddet türlerini Fiziksel Şiddet, Cinsel Şiddet, Psikolojik şiddet, Ekonomik şiddet, Kadına olan şiddetin nedenlerini Toplum/Sosyal, Politik, Yaşanan Bölge ve Bireysel ana başlıklar altında anlattı ve katılımcılardan gelen soruları cevaplandırdı.

Sosyal Çalışmacı Zeynep Bulut, Kadına yönelik şiddet, toplumsal hayatın farklı alanlarında kadınların yaşadığı ayrımcılığın en belirgin göstergelerinden birisidir. Kadına karşı şiddetin ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar tüm dünya ülkelerinde ve ülkemizde değişik yöntem ve boyutlarda sürdürülmektedir. Ülkemizde kadına yönelik şiddete sıfır tolerans ilkesi ile çalışmalar çok geniş bir yelpazede kamu, sivil ve tüm tarafların kapsamlı işbirliği ve ortak çabalarıyla yürütülmektedir. Aile içi şiddet vakalarında şiddet mağdurlarının çoğunun kadın olması dolayısıyla kadınlara sunulan hizmetlerin sayısının ve niteliğinin arttırılmasının yanında şiddet uygulayan erkeklere yönelik de çeşitli hizmetlerin planlanması ve hayata geçirilmesi gerekmektedir dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI