Advert

BAŞKAN KIYMA DEPREM BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen iki büyük depremlerin ardından depremzedelerin acılarını paylaşmak, yapılan yardımlar ve enkaz kaldırma çalışmalarını yerinde incelemek üzere deprem bölgesine gitt

BAŞKAN KIYMA DEPREM BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine giden Başkan Kıyma, ilk olarak depremzedelerle bir araya geldi. Depremzedelerle görüşen ve yapılan yardımlar hakkında bilgiler alan Başkan Kıyma, daha sonra ilk günden itibaren tüm gücü ve olanaklarıyla deprem bölgesinde vatandaşların yardımına koşan, aynı zamanda enkaz kaldırma çalışmalarını sürdüren Yakakent Belediyesi ekipleri ile bir araya geldi.

 “Şuan deprem bölgesinde ekiplerimiz 2 Kamyon, 1 iş makinesi 2 cenaze aracı ile birlikte enkaz kaldırma çalışmalarını sürdürüyor. Bölgeye ayrıca battaniye, kıyafet, gıda, su, ısıtıcı soba ve odun ulaştı. Başkan Kıyma, Yakakent Belediyesi olarak elimizden gelen desteği bölge halkına ulaştırmaya çalışıyoruz. Ekiplerimiz bölgede çalışmalarına devam edecek. Tarifsiz duygular içerisindeyiz. Depremzedelerle konuştukça yaşanan depremin büyüklüğünü ve depremzedelerin duygularını daha çok anlıyorsunuz” dedi.

Depremin yaralarının devlet ve millet olarak el ele hep birlikte sarılacağını belirten Başkan Kıyma, "Kahramanmaraş’ta meydana gelen asrın felaketinde depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Tarihin en büyük deprem felaketinde hayatını kaybeden canlarımıza Allah’tan rahmet, sevenlerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI