Advert

100 SMILING 100 (100 GÜLEN 100)

Yakakent 100. Yıl İlkokulu, 2/C Sınıfı Öğretmeni Atiye Kavioğlu ve öğrencileri tarafından Türkiye (6), Litvanya (3), Romanya (3), Portekiz (1), Bulgaristan (1), Kuzey Makedonya (1), Yunanistan (1) ortaklaşa yürütülen Türkiye ve litvanya kuruculu “100 SMI

100 SMILING 100 (100 GÜLEN 100)

Yakakent 100. Yıl İlkokulu Öğretmeni Atiye Kavioğlu projelerinde: ’’Okullar; İçinde yaşadıkları toplumun küçük örnekleridir. Toplumun temeli olan bireylerin geleceğe hazırlanmasında etkin rol oynarlar. "100 GÜLEN YÜZ" projemiz kapsamında 100 gün boyunca yapacağımız etkinliklerle öğrencilerimizle akran dayanışmasını ve öğrenmeyi harekete geçirecek; Öğrencilerimizin saygı, hoşgörü ve empati duygularını canlı tutarak eğitim sürecine aktif katılımlarını sağlayarak oluşturacağımız olumlu okul ikliminde bireysel farklılıklara saygı duyarak öğrenmeyi eğlenceli, somut ve kalıcı hale getirmeyi amaçlıyoruz.” Dedi.

Aralık ayında ilk olarak 2022 yılını uğurlamaya hazırlanırken, öğrenciler dileklerini yazarak balonlarını uçurdular. Proje adına uygun olarak yüzleri güldürmeye, kalpleri sevgi ile doldurmaya devam ediyor. Projenin ocak ayı etkinliği olarak sandviçlerimizi yaptık. Malzemelerimizi sınıfımıza getirdik, kocaman bir yemek masası etrafında toplandık, paylaşarak sandviçlerimizi hazırladık. Birbirimize yardımcı olduk, getirilen sandviç malzemelerinden olanlar olmayanlara verdi. Bu etkinlikte amaç sadece sandviç yapıp yemek değil, paylaşmak, yardımlaşmak, birlikte ortaya bir ürün çıkarmak, çıkarılan ürünü mutlu bir şekilde yemek. Bu büyük masa etrafında aile olabilmek, herkesin yüzünün gülmesi.

Projenin şubat ayındaki etkinliklerinden olan: DUYGULARIMI İFADE EDİYORUM  çalışması gerçekleştirildi. Öğrenciler bu etkinlikle olumlu ve olumsuz duyguların insan üzerindeki etkisini somut olarak görmüş oldular. Ayrıca duyguların uygun dille karşı tarafa ifade edilmesinin önemini kavradılar. Bunun için farklı birçok etkinlik yaptılar. Projenin  mart  ayındaki etkinliklerinden olan: Ülkemizde yıllardır oynanmakta olan ''geleneksel çocuk oyunları''ndan “MENDİL KAPMACA” oyununu öğrendiler ve oyunu hep birlikte oynadılar.

Ayrıca JIGSAWPLANET kullanarak puzzle oluşturma ve LEARNING APPS uygulaması  kullanılarak KELİME BULMACA  oyunları sınıfta hep birlikte hazırlanmış ve oynanmıştır. Yapılan ve yapılacak olan daha birçok etkinlikle yüzleri güldürmeye devam ediyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI