Advert

MİNİK ÖĞRENCİLER GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMELERİNDEN YAPTIKLARI ESERLERİ SERGİLEDİ

Alaçam Anaokulu Müdürlüğü tarafından organize edilen ve tamamı geri dönüşüm malzemeleri kullanarak hayal dünyalarında kurdukları eserleri sahnelediler.

MİNİK ÖĞRENCİLER GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMELERİNDEN YAPTIKLARI ESERLERİ SERGİLEDİ

Proje kapsamında öğrenciler, plastik, gazete, karton ve çuval gibi atık malzemelerinden hayal dünyalarında kurdukları eserleri birleştirerek geri dönüşüm malzemelerinin tekrar kullanılabileceklerini bizlere gösterdiler.

Alaçam Anaokulu sınıfında düzenlenen proje tanıtım programına İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Şener, Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Serhat Murat Karagöl, Eğitim Bir Sen İlçe Temsilcisi Bayram Bircan, Okul Müdürü İlhan Geyik Öğretenler ve öğrenciler katıldı. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Şener, öğrencileri yapmış olduğu güzel çalışmalarından ötürü tebrik etti. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Şener, projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen Okul Müdürü İlhan Geyik ve öğretmenlere teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Okul Müdürü İlhan Geyik, “Atık malzemelerden eğitici oyuncaklar tasarlayarak geri dönüşüm sergisi düzenlediler. Geri dönüşümün önemine dikkat çektiler kendi oyuncaklarını kendileri yapıp teknoloji bağımlılığının arttığı son dönemlerde, dokunarak, yaşayarak, sosyalleşerek öğrenmenin ve oynamanın faydası hakkında farkındalık oluşturdular. Öğrencilerimiz geri dönüşüm malzemelerinin tekrar kullanılabileceklerini bizlere gösterdi. Kullanılmayan malzemelerin eğlenceli bir şekilde tekrar kullanılabileceğini çok güzel bir şekilde gösterdiler. Öğrencilerimiz proje sayesinde hem hayal dünyalarını geliştirdiler hem de farklı bir ürün üretmenin mutluluğunu yaşadılar." şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI