Advert

SOL AYAĞIM KİTAP OKUMA YARIŞMASI YAPILDI

Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik kitap okuma yarışması düzenledi.

SOL AYAĞIM KİTAP OKUMA YARIŞMASI YAPILDI

Yarışmaya 69 öğrenci başvuru yaptı. Sol Ayağım kitabını okuyan öğrenciler 04 Mayıs 2023 Perşembe günü saat 10.30 da Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesinde planlanan tarih ve saatte yapıldı.

40 soruluk yazılı sınavda öğrenciler 60 dakikada soruları doğru cevaplamaya çalıştı. Yazılı sınav bittikten sonra yarışmacı öğrencilere Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri mini bir şiir dinletisi sunuldu.

Okul Müdürü Nurcan Bolat "Geleneksel hale getirmeyi planladığımız 1. kitap okuma yarışmasına hoş geldiniz. Siz gençlerin okuma kültürünün oluşmasında bizim de bir payımız olsun istedik.  Gençler, amacımız sizleri yarıştırmak değil, ne olursa olsun, hayattaki zorlukları, engelleri aşmanın bir yolu olduğunu gösteren gerçek bir hayat hikayesi ile sizleri tanıştırmaktı. Sol ayak parmaklarından başka hiçbir yerini hareket ettiremeyen, beyin felci geçirmiş bir kişinin zorlu yaşamını ve zaferini, siz gençlere ilham olsun diye bu etkinliği planladık." dedi. Ödül törenine davetimize icabet eden Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Resul Özkurt'a; yarışma programında hazırlanmasında emeği geçen Müdür Başyardımcısı Lokman Kağızmanlı,  Müdür Yardımcıları Mustafa Zengin, Ali Gündeş, Sefa Ovalı; soruların hazırlanması ve yazılı sınavın uygulanmasında emeği geçen Edebiyat Öğretmenleri Tuğba Özkan, Nilay Ovalı, Tarih Öğretmeni Zeynep Sinem Gül, Biyoloji Öğretmeni Belgin Kırmaz, Meslek Dersleri Öğretmeni Hakan Ay'a; şiir dinletisini hazırlayan Meslek Dersleri Öğretmeni Ayşe Caniklioğlu'na teşekkür etti.

Şiir dinletisi sonunda düzenlenen törende yarışmanın birincisi olan Karahüseyinli Ortaokulu Öğrencisi Şevval Tıngır'a tablet ödülü İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Özkurt, ikincisi Osman Tural İHO Öğrencisi Gülistan Melisa Çiçek'e akıllı saat ödülü Okul Müdürü Nurcan Bolat, üçüncüsü Şehit Muhammet Ali Aksu Ortaokulu Öğrencisi Fatmanur Kök'e oyuncu kulaklığı ödülü Müdür Başyardımcısı Lokman Kağızmanlı tarafından takdim edildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI