Advert

İSTANBUL ESENLER ALAÇAMLILAR DERNEĞİ HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİNDEYDİ

İstanbul Esenler Alaçamlılar Derneği Bu Yıl Geyikkoşan ve Hüseyin Dede Hıdırellez Etkinliklerindeydi

İSTANBUL ESENLER ALAÇAMLILAR DERNEĞİ HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİNDEYDİ

İstanbul Esenler Alaçamlılar Dernek Başkanı Ali Yeşilyurt, Bu yıl 630. Düzenlenen Geyikkoşan hıdrellez şenlikleri ve yağlı pehlivan güreşleri yoğun bir katılım ile yapıldı. Alaçam Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Geyikkoşan Hıdırellez Şenlikleri ve Yağlı Pehlivan güreşlerinde başpehlivanlığı Tanju Gemici kazandı.

Alaçam Belediyesi tarafından organize edilen geleneksel Hıdırellez Şenlikleri 630. Geyikkoşan Yağlı Pehlivan Güreşler, büyüklü küçüklü 600 güreşçinin katılımı ile yağmura rağmen yapıldı. Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, “ 600 yıllık bir geleneği yaşatmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla da bu 600 yıllık gelenekte en iyisini, en güzelini ortaya koymaya çalışıyoruz. Kıran kırana güreşler izleyeceğiz. Bundan sonra ki yıllarda da 6 Mayıs Hıdırellez Şenlikleri ve Yağlı Pehlivan Güreşlerine daha üst düzeylerle devam edeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen pehlivanlar 14 kategoride kıyasıya mücadele etti. 20 başpehlivanın katıldığı ve kıran kırana geçen başpehlivanlık müsabakaları sonunda rakiplerini yenen Tanju Gemici ile Mustafa Aslan finalde karşılaştı. Rakibini yenen Tanju Gemici başpehlivan oldu. Yapılan ağalık ihalesini 755 bin ile iş insanı İbrahim Deniz aldı. Kendilerini tebrik ediyor ve Hayırlı olsun diyoruz.

İstanbul Esenler Alaçamlılar Dernek Başkanı Ali Yeşilyurt Öncülüğünde Kadın Kolları Başkanı Nazmiye İlhan ve Yönetim Kurulu tam kadro olarak katılım sağladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI