Advert

''HER AY BİR KONU BİR KONUK''

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur'an kursu öğrencilerine yönelik planlanan ''Her Ay Bir Konu Bir Konuk'' projesi kapsamında, Alaçam İlçe Müftülüğü sohbet programları kapsamında bu haftaki konu başlığı “Geleceğin inşası kariyer planlaması” konulu program dü

''HER AY BİR KONU BİR KONUK''

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Yatılı Kur'an Kurslarında eğitim öğretim gören öğrencilere bireysel, toplumsal, dini ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen ''Her Ay Bir Konu Bir Konuk Projesi'' kapsamında Alaçam Şehit Kadir Kara İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Muhammet Çelik tarafından Fatih Yatılı Kur'an Kursunda yapılan programda “Geleceğin inşası kariyer planlaması” konu işlendi. Çelik konuşmasında Hafızlar sadece Kur’an-ı Kerim'i çok güzel okuyup ezberlemenin yanında Kuranı çok iyi anlama ve yaşama misyonuna sahip olmalıdır. Sadece İmam ve İlahiyatçı değil hafız Kaymakam, Vali, Komutan, Fatih gibi liderler görmek istiyoruz mesajını iletti. Rabbim okuyan, anlayan, çalışan, sosyal, aydın, kültürlü,  ahlaklı hafızlarla bizleri karşılaştırsın!... dedi.

Sunumlarından dolayı Alaçam Şehit Kadir Kara İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Muhammet Çelik'e teşekkür eden İlçe Müftüsü Orhan Bal, "Alaçam İlçe Müftülüğü olarak Kur’an kurslarımızda eğitim gören öğrencilerimizin dini ve sosyal gelişimlerini daha da pekiştirmek için bu tür konferansları düzenliyoruz. Zaman geçtikçe öğrencilerin üzerindeki olumlu etkilerini de görüyoruz. Bu gelişmeler bizi memnun ediyor. İnşallah her ay farklı konu ve konukları öğrencilerimizle  buluşturacağız." diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI