Advert

GENÇ KIZLAR TÜRKİYE 3.SÜ

Okul Sporları Bocce Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası 03-04 Haziran 2023 tarihleri arasında Ankara-Akyurt'ta Muhammed Hamdi Yazır Anadolu İmam Hatip Lisesi bocce sahasında yapıldı.

GENÇ KIZLAR TÜRKİYE 3.SÜ

Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi Kız Bocce Takımı Nursultan Helvacı, Semanur Demir, Sevdanur Mete, Dilara Azra Ak ve Cennet Yılmaz müsabakalarda Samsun'u ve okulunu en güzel şekilde temsil ettiler. Birinci gün oynanan 5 maç sonucunda ilk 8 takım arasına girerek çeyrek final oynamaya hak kazandılar. İkinci gün ise rakiplerini çeyrek finalde eleyerek ilk dört takım arasına girmeyi başardılar ve final maçlarını oynamaya hak kazandılar. Final maçlarında ise Türkiye 3.sü oldular.

Müsabakalarda dereceye giren sporculara madalyalarını ve kupalarını Bocce Asbaşkanı Faik Kapsız takdim etti.

Okul Müdürü Nurcan Bolat  "Önce il birincisi, sonrasında bölge üçüncüsü ve şimdi Türkiye Şampiyonasında üçüncülüğü elde eden öğrencilerimi ve onları çalıştıran Beden Eğitimi Öğretmenimiz Cihat Akay'ı tebrik ederim. Kızlarım çok çalıştılar, çok emek ettiler. Türkiye üçüncüsü olarak bize büyük bir gurur yaşattılar. İlk yılda böylesine bir galibiyet elde etmeleri okulum adına çok büyük bir başarıdır. Kızlarımızı maçlarda yalnız bırakmayan Beden Eğitimi Öğretmeni Cihat Akay ve Arapça Öğretmeni Hanife Değirmen'e teşekkür ederim. İlimize ve okulumuza Türkiye üçüncülüğü gururunu yaşatan kızlarıma okulum adına canı gönülden teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.

Okulumuz mezunlarından Sayın Osman Tural'a lojistik desteği, ayrıca okulumuz mezunlarından Alaçam Gençlik ve Spor Müdürlüğü çalışanı Ramazan Çoban'a ödül törenine gelerek bizi yalnız bırakmadığı için teşekkür ederim." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI