Advert

İLÇE MÜFTÜLERİ TOPLANTISI YAKAKENT'TE YAPILDI

Yakakent'te Ağustos ayı İlçe Müftüleri toplantısı İl Müftüsü Seyfullah Çakır'ın başkanlığında İl Müftü Yardımcıları ve 17 ilçe Müftüsünün katılımıyla Yakakent'te gerçekleştirildi.

İLÇE MÜFTÜLERİ TOPLANTISI YAKAKENT'TE YAPILDI

Samsun Müftülüğü tarafından organize edilen ve her ay düzenli olarak yapılan İlçe Müftüleri Toplantısı’na bu ay Yakakent Müftülüğü ev sahipliği yaptı.

                İl Müftüsü Seyfullah Çakır başkanlığında, Yakakent'e düzenlenen toplantıya 17 ilçe müftüsü katıldı. Aylık yapılan toplantıların amacının yeni gelişmelerden haberdar etmek, hizmette metot birliğini sağlamak olduğunu söyleyen Çakır, "Geçtiğimiz ay ki toplantıdan bu güne kadar ki sorunları,başarılarımızı, başarısızlıklarımızı masaya yatırıp kendi aramızda tartışıyoruz. Amacımız milletimize daha güzel kaliteli din hizmeti sunmak. Din hizmeti artık sadece cami içinde icra ettiğimiz hizmet olmaktan çıkmıştır. Cami dışı hizmetini de cami içi hizmeti kadar önemsiyoruz ve çeşitliliğini arttırmak istiyoruz. Mahalledeki imamımızı sadece gelene namaz kıldırma memuru olarak görmüyoruz. Bir din görevlisi eğer mahallesindeki yatalaktan, yardıma muhtaç fakir fukaradan haberi yoksa, esrar eroin gibi yanlış davranışlar içerisinde olan insanlardan haberi yoksa bizim idealimizdeki bir din hizmeti sunulamıyor demektir. Bu toplantılar hem hizmet kalitemizi artırmak hem de ilişkilerimizi görebilme metot birliği sağlama konusunda toplantılar icra ediyoruz" dedi.

                Toplantıda ayrıca ilçe müftüleri kendi ilçelerinde yaptıkları hizmetleri anlatarak toplantıya katılan müftüleri bilgilendirerek fikir alışverişinde bulundular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI