Advert

"NASILSIN?" HAREKATI KAPSAMINDA ATAMA BELGESİ TÖRENİ YAPILDI

Milliyetçi Hareket Partisi Alaçam ilçe teşkilatı Mahalle başkanları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi Alaçam ilçe başkanı Muhammet Ergin başkanlığında Alaçam Öğretmenevi ASO Müdürlüğünde düzenlenen kahvaltı programında Mahalle başkanlarıyla bir araya geldi.

                Kahvaltının ardından ilçe başkanı Muhammet Ergin yaptığı konuşmada genel seçimlerin önemini anlatırken temsilcilerden seçim çalışmalarına hız vermelerini istedi. Başkan Ergin sözlerine şöyle davam etti; Dâvamızın Mümtaz Temsilcileri, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Mahalle Başkanlarımız, İlkini düzenlemiş olduğumuz, bundan sonra nasip olursa her fırsatta tekrar edeceğimiz mutat ve muntazam şekilde yaptığımız toplantımıza  hoş geldiniz. Sizleri saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

                Bugünkü toplantımızı İlçemizden ve Mahallelerimizden takip eden vatandaşlarımıza, gönül ve kültür coğrafyamızda  birlik ve dirlik mücadelesi veren  dava arkadaşlarımıza selamlarımı iletiyor,  en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

                Milliyetçi Hareket Partisi'nin Alaçam İlçesi'nde 11. Olağan Kongresi sonucunda Yönetimimizle birlikte İlçe Başkanlığı görevine başladık. Mazbatamızı aldığımız 11 Eylül itibariyle İlçemizde  Vatandaşlarımızın gönüllerine dokunmak amacıyla “Nasılsın? ” Harekatını  başlatmış bulunmaktayız. Harekatımızın amacı, birlik ve beraberliğimizi sağlamak ve güçlendirmektir. İlçemize, Mahallelerimize hizmet etmektir. Birlik ve beraberliğimizi sağlamak amacıyla  ilk adım olarak AHDE VEFA imandadır prensibi ile Davamıza hizmet etmiş, gönül vermiş büyüklerimizi, arkadaşlarımızı ziyaret ederek, hayır dualarını aldık. Akabinde sosyal projeler ile İlçemize hizmet etmeye devam ederken siz değerli  mahalle başkanlarımızın atamasını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yönetimimiz ve Mahalle Başkanlarımız, Dava Arkadaşlarımız ile yaptığımız ortak çalışma ile 25 günlük süre içerisinde 226 olan üye sayımıza ek olarak bugün itibari ile 402 YENİ ÜYE KAYDI almış bulunmaktayız. Bu üye kayıtlarına destek veren yönetimime, dava arkadaşlarıma özellikle Çeşme Mahallesi Başkanımız Sayın Mehmet Karakoyun'a, Yenicami Mahallesi Başkanımız Sayın Gökhan Asan'a, Yönetim Kurulu Üyemiz ve İl Delegemiz olan  Sayın İftihar Al'a teşekkür ederim.

                Mahalle Başkanımız, Milliyetçi Hareket Partisinin Mahallelerde ki temsilcisidir. Bu mahiyette  mahallenizde ki düğün, cenaze ve sosyal etkinliklere katılım göstereceksiniz. Mahallenizin tüm sorunlarını mahalle halkıyla birlikte tespit ederek, rapor halinde İlçe Başkanlığımıza sunacaksınız. İlçe Başkanlığı tarafından verilen görevleri ve talimatları yerine getireceksiniz. Davamız için, partimizin üye kayıtları yapacaksınız. Mahalle Başkanı olarak tüm vatandaşlara eşit şartlarda, samimi davranmak suretiyle birlik ve beraberliği sağlamak en temel vazifenizdir.

                Evvela şunu ifade etmeliyim ki, milletimizin her sorunu bizim sorunumuz, bu sorunlara çare ve çözüm bulunacak adres de her zaman olduğu gibi elini taşın altına çekinmeden koyan bu milletin sevdasından kendi benliğinle vazgeçen, Serdengeçti Milliyetçi Hareket Partisidir. Partinin aziz temsilcileridir. Bu kutlu çatı altında demokratik ve dengeli uzlaşma ortamının köklü reformlara refakat edeceğini, aynı şekilde fikirlerin yarışmasına ve somut teklif mahiyeti almasına mihmandarlık yapacağımızı unutmamak lazımdır. Ahlaki zeminde fikirlerin rekabeti ortak aklın ihata duvarlarını inşa edeceğiz. Mahallelerimiz için ; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Köylü Milletin Efendisidir“ çizgisinden ayrılmadan, “Nasılsın” Harekâtı ile bu iradenin tecelligahı olmakla birlikte Türk milletinin istiklal ve beka fikriyatının tarih, kültür ve demokrasi için tecessüm etmiş medarı iftiharıdır. İhmal edilmiş, kimi zaman yetişmekte geç kalınmış, kimi zaman mesafelerin azizliğine uğramış bu kaybın önüne geçmek, bu kaybın zarar ve ziyanlarını telafi etmek, sahici ve samimi siyaset yapmak İlçe Başkanlığımızın  ve değerli Mahalle Başkanlarımızın öncelikli vazifesidir.

                 “Nasılsın” Harekâtının bir sonra ki aşamasında İlçe Başkanlığımız ve Mahalle Başkanları olarak; Nimet-külfet dengesi adaletle kurularak, her kalbe dokunacağız, her kapıyı çalacağız, her evden bir bardak suya, bir lokma ekmeğe talip olup misafirlik edeceğiz. Görüşülecek her teklife, her ricaya, her istek, şikayet, arzuya tereddütsüz destek verip, vatanımızın ve milletimizin başta ilçemiz ve İlçe sınırlarımızda ikamet eden bütün vatandaşlarımız olmak üzere, farklı sebeplerden kaynaklanan ihtiyaçlarının karşılanması için yapıcı ve müspet irademizi göstereceğimizi huzurlarınızda açıklamak istiyorum. Bundan ötürü her ferdin kapısını çalan, derdini soran başta sizler, bizler olacağız.

                Bayrağı devir aldık, artık hepimizin ortak payda da geleceğimiz için sorumlulukları vardır. Biz gelecekten umutluyuz. Çünkü davâmızı seviyoruz, milletimize güveniyoruz. Bu inançla; birlik ve beraberlik içinde dirlik edip, mücadelemiz için el ele verip  her zorluğu yeneceğiz.

                Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben.” anlayışı ile başarıya ulaşacağız. Siz değerli mahalle başkanlarımdan  ricam çalışmalarına aktif ve eksiksiz şekilde katılmanızdır. Mahalle Başkanlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. İnanıyorum ki birlik ve beraberlik içerisinde  en büyük duygu ve teveccühlere mazhar olacağız. Sözlerime Arif Nihat Asya’nın satırlarıyla  son vermek istiyorum.

                Siz büyük Türkiye’yi gerçekleştirecek olan Ülkücüler! ! ! “Siz Oğuzların, Kürşadların, Alparslanların, Fatihlerin, Yavuzların, Abdülhamidlerin, Yunus Emrelerin, Mevlanaların, Hacı Bektaşların, Sütçü İmamların, Dilşad Sultanların, Nene Hatunların, Gevher Nesibelerin, Malhun Hatunların torunları olan Ülkücüler; ‘Gafillerin ardında Allah’ı anan; kaçanların ardında vuruşan, ölüler arasında diri olan gibidir.’ Kutlu Peygamber sözünün muhatabı olmak için çalışın. Yolunuz açık olsun. Cenab-ı Allah, taşıyamayacağımız yükü omuzlarımıza yüklemesin. Yüce Yaradan kendi dini için gayret eden herkese yardım etsin. ‘Gençliğin acı haline’ Öldün mü ey gençlik? Eğer öldünse haber ver: ‘’Onlara hicviye yazan kalemim sana da mersiye yazsın. Yahut ölmediğini ispat et ki, sana olan büyük imanım sarsılmasın ve sana olan destanım boşa gitmesin.’’ İşte Arif Nihat Asya'nın Üç Hilale seslenişi budur.  Allah bizleri mahcup etmesin. Yolumuz bahtımız ve alnımız açık olsun. Var olun, daim olun. Ne Mutlu Türküm diyene. Ne Mutlu Türküm diyene. Ne Mutlu Ülkücüyüm diyene...

                Çok sayıda Mahalle temsilcilerinin katılım sağlandığı görülen toplantı karşılıklı yapılan fikir alışverişinde bulunan parti başkanlarına Alaçam’da bulunan mahalle başkanlarına sesleniyorum. Eğer Alaçam’ı seviyorsanız, Alaçam yerelinde herkes dirsek temasında olmalı. Alaçam’ın menfaatleri doğrultusunda hareket edilmeli ve ortak noktalarda buluşulmalı. Bu durum gerçekleştiğinde Alaçam için ne kadar kıymetli olduğunu göreceksiniz dedi.

                Kahvaltı sonrası en fazla üye yapan üç mahalle başkanı Mehmet Karakoyun'a, Yenicami Mahallesi Başkanı Gökhan Asan'a, Yönetim Kurulu Üyemiz ve İl Delegemiz olan İftihar Al'a İlçe Başkanı Muhammet Ergin ve yönetim kurulu üyeleri tarafından plaket takdim edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI