Advert

SAMSUN VALİSİ ORHAN TAVLI’NIN '24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ' MESAJI

Samsun Valisi Orhan Tavlı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

SAMSUN VALİSİ  ORHAN TAVLI’NIN '24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ' MESAJI

Tavlı Mesajında, Saygıdeğer olduğu kadar mesuliyeti de ağır olan öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla da çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir.

                Öğretmenin yanında aynı zamanda eğiten, yetiştiren, terbiye eden, öğrencisinin içindeki cevheri sabırla işleyen, açığa çıkaran ve öğrencilerine rol model olan öğretmenlerimiz öğrencilerinin kişiliğini, hayata ve insana bakış açısını da şekillendirmektedir. Bu sebeple çocuklarımızın ve gençlerimizin dinamik, açık fikirli, üretken ve sorumlu fertler olarak yetiştirilmesinde eğitimcilerimize büyük sorumluluklar düşmektedir.

                Cumhuriyetimizin ilk yüz yılını geride bırakırken, geleceğin huzurlu, güvenli, büyük Türkiye’sinin ve Türkiye Yüzyılı’nın inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üstlendikleri bu büyük sorumluluğun bilincinde, üstün bir vazife şuuruyla ve sevgiyi temel alarak görevlerini yerine getirmeye gayret gösteren öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecektir.

                Bu duygu ve düşüncelerle; Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik ünvanının verildiği bu anlamlı günde bilgisi, tecrübesi ve irfanıyla evlatlarımızı geleceğe hazırlayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor, tüm eğitim-öğretim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten tebrik ediyorum.

                Görevi esnasında şehit olmuş öğretmenlerimiz başta olmak üzere ahirete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, emekli öğretmenlerimize Allah’tan sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI