Advert

OKUSAM PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçede bulunan tüm okullarda okusam projesi kapsamında kitap okumanın önemi anlatıldı.

OKUSAM PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Konu ile ilgili bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Özkurt şunları söyledi: "Kitaplar, medeniyetin ortak mirasını nesilden nesile taşıyan köprülerdir.  Çocuklarımızın kendilerini ve içinde bulundukları toplumsal yapıyı layıkıyla tanımaları ve kavramaları için onlara destek olacak kaynak yine kitaplar olacaktır. Böylesine büyük önem taşıyan bir kıymet karşısında doğru adımları atmak elbette son derece önemlidir.  Öğrencilerimiz okudukça düşünce ve duygu dünyalarının sınırlarını genişleterek olaylara ve fikirlere karşı yeni bakış açıları elde edebileceklerdir. Kitabın çok katmanlı evreni, kendilerini yeterli ve doğru biçimde ifade edebilmeleri bakımından da benzersiz bir kılavuz niteliğindedir."

                İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından ilimiz okullarında öğrenim görmekte olan öğrencilerimizde okuma kültürü farkındalığı ve alışkanlığı edindirmek amacıyla yürütülmekte olan OKUSAM projesi  resmi/özel ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsamaktadır.

                Bu nedenle okullarımızda okuma alışkanlığının kazandırılması amacı ile Okul koordinatörleri öğrencileriyle birlikte çeşitli etkinliklere imza atarak proje hayata geçirilmiştir dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI