Advert

“İLAHİ NEFESLER” PROJESİ HAYATA GEÇTİ

SADA Kültür, Sanat ve Edebiyat Programı kapsamında Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “İlahi Nefesler” projemiz çerçevesinde hazırlanan müzik atölyemizin açılışı ve proje tanıtımı yapıldı.

“İLAHİ NEFESLER” PROJESİ HAYATA GEÇTİ

Programa İlçe Kaymakamı Fatih Kayabaşı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanife Öztürk ERDİN, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cansu Keskin Karaaslan, İlçe Yazı İşleri Müdürü Recep Tunç, Nüfus Müdürü Ergün Tamcı, Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Demirtaş, İlçe Encümeni Salih UÇAR, Şube Müdürleri Uğur Menekşe, Kenan Keskin, Bafra Öğretmenevi Müdürü Berati Aydın, Atatürk Ortaokulu Müdürü İbrahim Şenel, Osman Tural İHO Müdürü İsmail Karaçeşme, Din Görevlileri Dernek Başkanı Çetin yeşilyurt, Anadolu Gençlik Derneği Başkanı İsmail Şahin, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanı Şenol Demirbağ  ve adını sayamadığımız değerli pek çok misafirin katılımıyla gerçekleştirilen açılışta proje kapsamında eğitim alan öğrencilerimiz de küçük bir müzik dinletisi gerçekleştirdiler.

                Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Nurcan Bolat açılış konuşmasında "Şehit Kadir Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi ailesi olarak öğrencilerimizi akademik başarıyla mezun etmek gayreti içindeyiz. Bu alandaki başarımızı her yıl TYT, AYT sınavlarında sözel ve eşit ağırlık puan türünde ilçe birincileri çıkararak gösteriyoruz. 2023 yılında ise  ilçe sayısal birincisi de okulumuz öğrencilerinden çıktığında bütün bir  yılın yorgunluğunu unuttuk. Öğrencilerimizi bilişsel yönden desteklerken duyuşsal ve devinişsel açıdan da ihmal etmiyoruz. Aynı çabayı onların sosyal ve kültürel yönden gelişmesi için de gösteriyoruz. Bize emanet edilen evlatlarınızın geleceğimizin teminatı olduğunun bilincindeyiz. Giderek yalnızlaşan, makineleşen ve duygusuzlaşan gençlik için iş birliği içinde çalışabilecek ortamlar hazırlamaya fırsatlar sunmaya gayret ediyoruz.

                2020 yılında yine DOGM ERDEM projesi hibe çağrısında okulumuza spor salonu kazandırdık. meyvesini sportif başarılarımızın artışı ile alıyoruz. İlahi Nefesler projemiz de bunlardan bir tanesidir. Öğrencilerimizin müzik kültürünü, estetik duygularını geliştirmeyi hedefliyoruz. Proje Yazma Ekibimiz Tahsin Çınar Gözaçan, Mustafa Zengin, Hanife Değirmen; Proje Yürütme Ekibi: Tahsin Çınar Gözaçan(Koordinatör), Sercan Bektaş (Müzik Eğitmeni), Mustafa Zengin (İlahi Korosu), Ali Yurttaş (Atölye Tasarımı); Görünürlük ve Yaygınlaştırma Ekibi: Mehtap İskender, Büşra Yüksel, Tahsin Çınar Gözaçan; Proje Destek Ekibi: Ali Gündeş,  Zeynep Sinem Gül, Reyhan Özkan, Ayşe Caniklioğlu, Cihat Akay, Serkan Çoban'a teşekkür ederim.

Ayrıca, proje sınıfımızın zemin etüdünde çok emek harcayan Okul Aile Birliği Başkanımız Şenol Demirbağ'a minnettarız, teşekkür ederim." dedi.

                Proje Yürütücüsü İngilizce Öğretmeni Çınar Gözaçan, "İlahi Nefesler Projesi  hazırlanırken; dini musiki derslerini daha etkili uygulamak, MÜMKÜN Projesi kapsamındaki Ses ve Ritim ile Şiir, Diksiyon ve Hitabet atölyelerine destek olmak, öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak, milli ve manevi değerlerimizi tanıtmak, öğrencilerimizin sanatsal, kültürel ve sosyal etkinliklere katılımını artırmak amaçlanmıştır. Bu amaçlar doğrultusunda okulumuzda açılan müzik atölyesinde; ritim, usul ve makam dersleri, güzel ezan okuma makam dersleri, ney eğitimi atölye çalışmaları, bendir eğitimi atölye çalışmaları, okul ilahi korosu çalışmaları yürütülmektedir." dedi.

 

Proje Atölye Eğitmeni Tarih Öğretmeni Sercan BEKTAŞ'ın öğrenciler ile hazırlamış olduğu müzik dinletisi sunuldu.  Program müzik atölyesi açılışı ve kokteyl ile sona ermiştir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI