Advert

ÖĞRENCİLER SAMSUN ÜNİVERSİTESİ SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULUNDA

Alaçam Şehit Erdal Bolat Çok Programlı Anadolu Lisesi Muhasebe ve Finansman alanı öğrencileri Bölüm Öğretmenleri Hasan BAYSAL'ın rehberliğinde SAMSUN ÜNİVERSİTESİ - SİVİL HAVACILIK FAKÜLTESİ'ni ziyaret ettiler.

ÖĞRENCİLER SAMSUN ÜNİVERSİTESİ SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULUNDA

Ziyaretlerinde Sivil Havacılık Yüksek Okulu öğretim görevlileri tarafından öğrencilere bölüm ve bölümde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdiler. Samsun Üniversitesinin sivil havacılık alnında ülkemizdeki en iyi 3 üniversite arasında olduğunu söyleyen yetkililer havalimanlarında kabin ve yönetim alanında çalışacak istihdam garantili çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundular. Öğrenciler sivil havacılık yönetimi, kabin hizmetleri bilgilendirmesinden sonra pilotaj sunumu için üniversite havaalanına götürüldü ve havacılık bilgilendirilmesi yapıldı.

            Muhasebe ve Finansman Alan Şefi Hasan Baysal; “Öğrencilerimizin hizmet sektöründe çalışabilecekleri cağımızın mesleği haline gelen Sivil havacılık alanı konusunda  bilgi sahibi olmaları ve muhasebe meslek dersleri ile havacılık yönetimi arasındaki benzerlikleri keşfettirilip mesleğe olan ilgileri artmasını amaçlamak amacıyla bu geziyi gerçekleştirdiklerini belirtti. Muhasebe ve Finansman alanından mezun olan öğrencilerimizin Sivil Havacılık Alanı 2 yıllık bölümlerini ek puanla gidebildiği, Samsun Üniversitesi gibi 4 yıllık eğitim veren okullarda ise üniversite bölüm derslerinin yüzde 60 oranında muhasebe alan derslerimiz ile ilişkili olduğundan öğrencilerimiz bu alanda üniversite okumak için istekliler. İstihdamı her yıl yükselen sivil havacılık alanına daha çok öğrenci göndermek ecen çalışmalara devam edeceğiz, emeği geçen herkese teşekkür ederiz. “dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM