Advert

KARAHÜSEYİNLİ’DE NEVRUZ ÇOŞKUSU

Alaçam’da baharın müjdecisi Nevruz şenlikleri kutlandı.

KARAHÜSEYİNLİ’DE NEVRUZ ÇOŞKUSU

Alaçam Karahüseyinli ilk-Ortaokulu bahçesinde düzenlenen etkinliğe Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Belediye Başkan vekili Hasan Çelik, Alaçam İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Mehmet Öztürkçe, Siyasi Parti Temsilcileri Okul Müdürleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

            Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Mehmet Öztürkçe yaparak şunları söyledi: Baharın habercisi, bu güzel Nevruz’da , bu güzel yeni günde sizleri sevgi ve saygıyla, bahar duyguları ve güzellikleri ile selamlıyor "NEVRUZ TOYUMUZA" hoş geldiniz diyorum. Hepinizin, hepimizin Nevruz Bayramınız kutlu olsun, mutlu olsun, mübarek olsun; Aynı ülkelere odaklanmış, aynı hayallere dalmış, aynı acıya dayanmış , birlikte gülmüş, birlikte ağlamış, kıtalar arasında zafer naraları atmış, Adriyatik’ten Çin Seddi’ ne kadar derin izler ve hatıralar bırakmış büyük Türk milleti Nevruz’a çok önemli anlamlar yüklemektedir.

Nevruz demek yeni, yepyeni bir gün demektir.

            Büyük Türk milletinin önündeki engelleri nasıl aştığını, kendi yoluna nasıl açtığını anlatan destanın simgelediği azametin günüdür Nevruz. Bu yeni gün, Türk Milletinin iradesinin önünde demirden dağların bile duramayacağının göstergesidir. Nevruz, ‘Ergenekon’dan  Çıkışımızı, Türk milletinin sahip olduğu büyük azmi hatırlatır. Ergenekon’dan çıkan Türk milletinin yürüdüğü yollarda bıraktığı izdir Nevruz… Kardeş olduğu, komşu olduğu milletlere kattığı sevinçtir… Kavgaların yapıldığı değil, Umudun paylaşıldığı bayramdır nevruz. Nevruz, asla ayrılığın değil; birliğin , kardeşliğin, sevincin günüdür. Türk’ün Hürriyet ve Kardeşlik Bayramıdır. Nevruz, Türkün Nice büyük sevdalara salındığı gündür. Nevruz iyiliklere, birlik ve barışa koştuğumuz gündür. Yeniden dirilip, yeniden şahlanıp, coştuğumuz gündür nevruz.

            Bilinmelidir ki, Nevruz’u rezil emelleri için bir fırsat olarak kollayan, bölünmenin, ayrışmanın provalarını yapan , kanlı eylemlerin üstünü insan hakları ve özgürlük kamuflajıyla kapatan mihrakların, Türk milletinin birlikte ve kardeşçe yaşama konusundaki irade ve kararı karşısında tükenmekten başka bir şansları olmayacaktır.

            Baharın müjdesini, zehirli eylemlerin ve küstahça meydan okumaların bir araca olarak görenler ve buna içten içe destek olanlar mutlaka hak ettikleri cevabı alacaklardır. İhanet ne kadar dinç, cüretkar ve ısrarlı olursa olsun Türkiye’yi kendisini adamış, Türk milletini bir bütün yaşatma konusunda ant içmiş olan vatanseverler hiçbir kötü niyet ve faaliyete izin vermeyecektir dedi.

Günün anlamına dair Samsun Milletvekili Ahmet Demircan şunları söyledi, "Böylesi güzel günlere gerçekten ihtiyacımız var. Son yıllarda toplum olarak, millet olarak, devlet olarak yorulduk. Gerçekten zor günlerden geçiyoruz. İnşallah yeni bir yaşamsal döngünün başlangıcı olarak kabul ettiğimiz nevruz yeni bir yılda bize umut, güzellikler huzur hayır getirir. Güzel günlere vesile olur" dedi.

Program okul öğrencileri tarafındın halk oyunları gösterileri ile devam etti. Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Belediye Başkan vekili Hasan Çelik, Alaçam İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Mehmet Öztürkçe, Siyasi Parti Temsilcileri nevruz ateşini yakıp üstünden atladı. Temsili demir dövdü. Yumurta dövüşü yapıldı, Etkinlik yapılan ikramla son buldu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI