Advert

4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI

Alaçam Şehit Muhammet Ali Aksu Ortaokulu tarafından 4006 Tübitak Bilim Fuarı açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Aksoy, İl Milli Eğitim Şube Müdür Yardımcısı Ali Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tur

4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI

Okul Müdürü Ali Ak yaptığı konuşmada, TÜBİTAK ‘IN desteğiyle bu yıl  düzenlediğimiz Tübitak 4006 bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir.

                Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.

Değerli misafirler,

                TÜBİTAK Bilim Fuarları bir yarışma etkinliği değildir. Bu Fuarların amacı, Öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturmaktır. Bu ortamda araştırmasını sunan öğrenciler, üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkaları ile paylaşmasının coşkusunu ve bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır.

                Bu amaç doğrultusunda biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda fen alanında 7 proje, Dil ve edebiyat alanında 2 proje, Tarih alanında 2 proje, matematik alanında 5 proje, tasarım alanında 3 proje, sağlık alanında 1 proje, olmak üzere toplam 20 projeyi 41 öğrencimiz 10 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular. Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir.

Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır, proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlara ve öğrencilere teşekkür eder, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum dedi.

                TUBİTAK  Sergisinin ardından  kısa süre önce yapılan modern kütüphane gezildi ardından, okulda yürütülen Atalık organik tohumların üretildiği Sera gezildi ve İl Milli Eğitim Müdürü tarafından  İlk fideler dikildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR