Advert

ALAÇAMDA 100. YIL COŞKUSU BAŞLADI

Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu Müdürlüğü olarak Atatürk'ün Bandırma vapuru ile Samsun'a ayak basması canlandırıldı.

ALAÇAMDA 100. YIL COŞKUSU BAŞLADI

Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu Müdürlüğü 17 Mayıs 2019 Cuma günü Okul öğrencileri ile birlikte okulun önünden bando eşliğinde Bafra caddesi üzerinden beşyol mevkiine kadar olan bölümde öğrenciler ile birlikte yürüyüş ve bisiklet eşliğinde yürüyüş yaptılar. Öğrenciler Beşyol mevkiinde Belediye otobüsleri ile Geyikkoşan sahilinde yapılacak olan program alanına taşındılar. beşyol mevkiinden geyikkoşan alanına kadar bisikletli gurup eşlik etti.

                Geyikkoşan sahil bamdın da yapılan program Bandırma Vapurunun iskeleye yanaşması vapurdan inerek halkı selamlaması canlandırıldı. Öğrencilerin ellerinde 100. yıl ve Türk Bayrakları ile karşılaması vatandaşların sahilden öğrenciler destek vermesi ile başladı.

                Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Okul Müdürü Taylan Mete yaparak şunları söyledi. Milletimizin tüm onur ve asaletiyle büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır 19 Mayıs;

                Gençlik gelecek demektir, Türk genci Türk istiklali  ve Türkiye Cumhuriyetinin yılmaz bekçisi bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir, binlerce şehit vererek sıkıntı ve yokluklar içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak en başta gelen görev ve sorumluluğumuz olmalıdır dedi.

                Program Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu öğrencilerinin gösterileri ile devam etti, okul sporları dalında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyeleri ve madalyaları takdim edildi.

                Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni Uğur Bay tarafından hep birlikte Gençliğe hitabesini okuyarak son buldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
YAKAKET’TE ÇOCUKLAR MEYDANLARA KOŞTU
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM
ALAÇAM'DA SESSİZLİK HAKİM