Advert

HALK EĞİTİMDEN ÜCRETSİZ İNGİLİZCE KURSU

Alaçam Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak yabancı dilde İngilizce eğitim kursu açarak 7'den 70'e eğitim vermeye başladı.

HALK EĞİTİMDEN ÜCRETSİZ İNGİLİZCE KURSU

Alaçam Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Yaşar Çaylı; MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Yabancı Diller İngilizce eğitim Seviyesi İngilizce Kurs Programı, Yaygın Eğitim Kurumları için düzenlenmiş, Diller için Avrupa Ortak Başvuru Çerçevesi göz önünde bulundurularak dil öğrenenlerin gereksinimlerine, özelliklerine ve olanaklarına göre uyarlanmış temalardan oluşmaktadır.

            Kursun Seviyesi ve Tanımı, Avrupa Ortak Dil Kriterlerine Göre Kazandırılacak Dört Dil Becerisi, Referans Dokümanlar ve Dayanaklar, Programın Süresi, Giriş Koşulları, Eğitimcilerin Niteliği, Belgelendirme, Eğitim Merkezi Yeri, Eğitim/ Öğretim Donanımları, Derste Kullanılabilecek Araç ve Gereçler, Öğretim Yöntem ve Teknikleri, Başarının Değerlendirilmesi, Programın Uygulanmasına Yönelik Açıklamalar, Tema ve Kazanım Tabloları, Ölçme ve Değerlendirme bölümlerine yer verilmiştir. Programın uygulama aşamasında “öğretmenler” kendilerini sadece bilgi kaynağı olarak görmek yerine, öğrenme yönelimleri yaşam merkezli olan yetişkinlerin öğrenme sürecinde, kursiyerlerin kendilerini keşfedecekleri bir içerik sürecinin idarecisi ve bu sürece yardım eden kolaylaştırıcılar olarak görmelidirler dedi.

            Alaçam Halk Eğitimi Merkezi  Müdürlüğü tarafından açılan kurs Gençlik Merkezi binasında yabancı dilde İngilizce eğitim seviyesinde İngilizce kurs eğitimi veren Hülya Kapusuz kursiyerlere yabancı dilde İngilizce eğitim seviyesi dil kullanımında en temel aşama olan kendilerini en basit şekilde ifade edebilmelerini sağlayacak eğitim veriyor. 3 aylık kurs eğitimi sonrasında kursiyerler Halk Eğitim onaylı Uluslararası sertifika almaya hak kazanıyor.

            İnsanların gerek birbirleriyle sağlıklı bir iletişim kurabilmeleri gerekse mesleki alanda kaydedilen gelişmelere uyum sağlayabilmeleri için yabancı dil öğrenme, artık bir amaçtan çok bir araç haline gelmiştir ifadelerine yer veren İngilizce kurs Öğretmeni Hülya Kapusuz şöyle devam etti’’ Günümüzde mesleklerin değişim ile karşı karşıya olması ve daha karmaşık bir yapıya dönüşmeye başlaması nedeniyle, mesleki yeterliklerin de geniş tabanlı bilgilere, becerilere ve tavırlara dayalı olmasını ve programların buna göre geliştirilmesini zorunlu hale getirmektedir.

            Yabancı dil kursları da bu gelişmeye doğrudan katkı sağlayabilecek bir özellik taşımaktadır. Gençlerimizin iş hayatına atılmadan önce en az bir yabancı dil bilmeleri onları daha avantajlı hale getirmekte, verilen ücretsiz dil kursları gençlerimiz için bir fırsattır’’dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI