Advert

DEVLET HASTANESİNDE, YANGIN VE TAHLİYE TATBİKATI YAPILDI

Alaçam Devlet Hastanesi binasında, yangın, sedye ile yaralı taşıma ve tahliye tatbikatı yapıldı.

DEVLET HASTANESİNDE, YANGIN VE TAHLİYE TATBİKATI YAPILDI

             Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, UMKE ve İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ekiplerinin katılımlarıyla, hastane personeline, çıkan yangını söndürme teknikleri ve alınacak önlemler, karşılaşılan afet anında  afetten etkilenen kazazedeler, binalarda bulunan  hasta ve çalışanların nasıl kurtulacağı teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı.

Alaçam Devlet Hastanesi2019 Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) kapsamında Alaçam Devlet Hastanesibirimlerinin bulunduğu hizmet binasında  gerçeği aratmayacak bir saha tatbikatı  gerçekleştirildi. Sağlık hizmetlerinin yürütüldüğü binalarda görev yapan personeller, yangın ve tahliye konularında uygulamalı eğitim verildi. Ardından, çıkan yangını söndürme teknikleri ve alınacak önlemler, karşılaşılan afet anında  afetten etkilenen kazazedeler, binalarda bulunan  hasta ve çalışanların nasıl kurtulacağı anlatıldı.

Yapılan bu eğitim ve tatbikatın amacının, hastane ve idari binalarda bu tür karşılaşabilecek afet durumlarını engellemek adına alınacak önlemlerin çalışanlar tarafından bilinmesi, karşılaşıldığı anda herhangi bir kargaşaya meydan vermeden sorumluluk ve görev bilinci ile hem idari kadrolar, hem hizmet birimlerinde oluşturulacak  bilinç ile hızlı ve zamanında müdahale edebilecek bir durum oluşturarak afet durumunu en az zararla atlatmanın hedeflendiği vurgulandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI