Advert

HAYAT PRENSİPLERİ

Yaşadığımız dünya hayatı şüphesiz ki, oyun ve oyalanmadan ibarettir.Bunun farkında olan insanlar sosyal hayatlarına ve yaşantılarına dikkat ederek ilerlerler. Nerede ne konuşacağını bilmek, Ahirete iman etmek, sosyal ve içtima-i alanda dik durabilmek bunl

HAYAT PRENSİPLERİ

             Hayatın bazı acı gerçekleri vardır.Bu gerçekleri görerek ve yaşayarak ilerlemek hayat adına en büyük tecrübedir.Siz siz olun bedel ödemekten asla kaçmayın, Hakkı, Hukuku ve Demokrasiyi tutup kaldırmaktan asla vazgeçmeyin. Zorlu ve sıkıntılı süreçlerden geçseniz de asla mücadele etmekten vazgeçmeyin. Bu yollar dikenlidir, zorluklar ve meşakkat ancak dava adamlarının gıdasıdır.

            İftiralarla, yalanlarla, entrikalarla, koltuk sevdaları ile yola çıkanlar her zaman bu yolda kaybetmeye mahkûmdur. Günü birlik menfaatler peşinde koşanlar, çıktıkları yolda yol arkadaşlarını satanlar asla ''Dava'' adamı olamazlar. Çıktığı yolda yanlış olduklarını öğrendikleri insanlarla, bile bile yola devam edenlerin memlekete bir fayda gelmez.

            Küçük hesap peşinde koşanlar günün adamları, umumun menfaati için çalışan az sayıda da olsa ''Dava'' adamlarıdır.Önceliği şahsi menfaat ve çıkarları olanlar, asla memlekete faydalı olamazlar.Verdikleri zararlarda cabası!

            Evet insanlar özgürdür, fakat isteyenin bu dünyada isteyenin diğer dünyada piştiği unutulmaması gereken aşikar bir gerçektir.İyi gün dostlarıyla, herkese farklı konuşanla, bir irade ortaya koyamayan ile paranın ve dünyanın esiri olanlarla asla yola çıkılmaz. Dün söylediğinin bugün tersini söyleyenle, dün yalanladığının bugün gerçekliğini anlatan ile her gün farklı hülyalar peşinde koşan ile, sürekli birilerinin gazı ile yola çıkan fakat bilgi ve birikimde sınıfta kalanlarla asla yola çıkılmaz ve çıkılamaz!

            Hayatta şükretmesini bilmeyenler, kanâatkar olmayanlar asla mutlu olamazlar.Her zaman bu yollarda sınıfta kalırlar.Mukaddes dinimizi siyasetin kirli ve riyakâr pazarlıklarına uyarlayarak kendilerine oy devşirmeye çalışanlar bu yolun en kirlenmiş insanlarıdır.Bu kirden temizlenmek sanıldığı kadar kolay olmayacaktır bunda da kimsenin şüphesi olmasın!

            Allah (c.c) bizleri onuru ve şerefi ile yaşayan, hangi işi yaparsa yapsın adam gibi yapabilen, adaletten, doğruluktan ve dürüstlükten ayrılmadan yola devam edebilmeyi nasip etsin.Münafıkların, riyakarların, insi ve cinni şeytanların şerrinden herkesi muhafaza eylesin.(Amin)

Serkan DAĞLI

alacam_88@hotmail.com

@DALISERKAN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR