Advert

KAYMAKAM VE BAŞKANDAN AÇIK VE KAPALI PAZAR YERİNDE SIKI DENETİM

Alaçam’da Çarşamba günleri kurulan Kapalı ve Açık Pazar Yerine girişlerde bütün vatandaşların maskesine ve Ateş ölçümü ile ölçümü yapılıp ellerini dezenfekte ederek pazar alanına giriş yapıyorlar.

KAYMAKAM VE BAŞKANDAN AÇIK VE KAPALI PAZAR YERİNDE SIKI DENETİM

Çarşamba günleri kurulan Kapalı ve Açık Pazar Yerinde yapılan denetimlerde Alaçam Kaymakamı Fikret ZAMAN, Belediye Başkanı İlyas ACAR, Emniyet Müdür Vekili Erol Can KESKİN, Alaçam Devlet Hastanesi Baş Hekimi Dr. Radi ŞEN, Toplum Sağlığı Müdürü Dr. Ertan BAŞ Emniyet mensupları, belediye görevlileri ile birlikte Alaçam kapalı ve açık pazar yerinde korona virüs tedbirleri kapsamında yoğunluğu azaltmak amacıyla hafta içi kurulan Kapalı ve Açık Pazar yerini ziyaret ederek denetim yaptılar.

Kaymakam ZAMAN ve Başkan ACAR, Pazar yerinde dolaşarak vatandaşların sosyal mesafeye uyup uymadıklarını, maske ve eldiven kullanımının mecburi takılması ve tezgahlar arasındaki mesafelere, alınan tedbirlere, vatandaşın ne kadar uyup uymadığını, yerinde denetleyerek vatandaşlar ve Pazar esnafları yapılan denetimler neticesinde genel olarak belirlenen kurallara uyduğunu bu bağlamda Pazar esnafımıza ve vatandaşlara idari yaptırım ve cezai gerektirecek olumsuzluklara rastlanmamıştır.

Kaymakam ZAMAN; Çarşamba günleri kurulan Kapalı ve Açık Pazar Yerinde vatandaşın ateşinin ölçülüp, ellerinin dezenfekte edildikten sonra Pazar yerine alındığını Maskesi olmayan vatandaşlarımıza maske veriyoruz. Pazarımızda tezgahlar arasında 3’er metrelik mesafe var. Pazar alanında vatandaş yoğunluğu olunca zabıta arkadaşlarımız yeni vatandaş girişine müsaade etmiyor ve oluşan yoğunluğun azalması sağlanıyor. Kontrollü bir şekilde vatandaşlarımızın pazar alışverişlerini yapmalarına olanak sağlanıyor. Pazar alanımızda her türlü tedbiri alıyoruz. 18-19 Nisan Cumartesi ve Pazar günü Sokağa çıkma yasağı olacağından vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeleri konusuna uyarılarda bulundu. Amacımız pazar yerinde insan yoğunluğu az olsun, sosyal mesafeye riayet edilerek alışverişler yapılsın. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile alışverişini yapabilsin.” şeklinde konuştu.

Kaymakam ZAMAN; “Şimdi pazarımız gayet güzel bir şekilde tertip edilmiş. Sosyal mesafe kurallarına ve diğer tedbirlere riayet ediliyor. Amacımız ceza yazmak değil. İnsanlarımızı korumaya yönelik bir mücadele veriyoruz. Tedbirlerimizi alarak dünya genelindeki musibeti yeneceğiz.” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET