Advert

İLK SEFER BAŞKAN DEMİR'DEN

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vezirköprü, Bafra, Alaçam ve Durağan ilçelerinin birbiriyle bağlantısını sağlayacak olan feribotun ilk seferini gerçekleştirdi.

İLK SEFER BAŞKAN DEMİR'DEN

Alaçam istikametinden Vezirköprü ilçesi Şahinkaya Kanyonuna gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Altınkaya 55 isimli feribot ile karşı kıyıya geçerek açılışını yaptı. 2 mürettebat, 12 yolcu, 4 araç kapasiteli, 17 metre uzunluğunda ve 5,60 metre genişliğindeki arabalı feribota makam aracını çıkaran Başkan Mustafa Demir, "Bu feribot yılların beklentisiydi." dedi.

 "KÖPRÜ GÖREVİ GÖRECEK"

                Altınkaya 55 isimli feribot üzerinde açıklamalarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir; "Altınkaya, Kuruçay ve Vezirköprü istikametinden Alaçam istikametine gidecek köprü yapalım diye çok baktık ama burası koruma altında. Köprünün çok verimli olmayacağını, yüksek maliyetinden dolayı da en doğru çözümün feribot olduğuna karar verdik. Ulaştırma Bakanlığımızın tamamen kendi kaynakları ile imal ettirdiği bu feribotu halkımızın hizmetine sunmuş olduk. Hem insanlarımızı hem araçlarımızı karşıdan karşıya geçirecek bu feribot Alaçam istikametinden Vezirköprü'ye, Vezirköprü'den Alaçam istikametine bir nevi köprü görevi görmüş olacak." dedi.

"KAR AMACI GÜTMÜYORUZ"

                Feribotun ücretli olup olmayacağı sorusunu da yanıtlayan Demir; "Tabi ki ücretli olacak ama bize maliyeti ne ise onu yansıtacağız. Bizim kar amacımız yok. Önemli olan vatandaşımıza uzun yıllardan beri beklenen hizmeti vermekti, buna da kavuşmuş olduk." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK