Advert

TAM DUMAZSIZ ALAÇAM İÇİN DENETİMLER SÜRÜYOR

Alaçam Toplum Sağlık Merkezi Başkanlığı tarafından Alaçam'da bazı iş yerleri" sigara içmek yasaktır" yazısı levhası kontrolü yapıldı.

TAM DUMAZSIZ ALAÇAM İÇİN DENETİMLER SÜRÜYOR

               İlçemizde 4207 sayılı tütün ürünlerinin önlemesi ve kontrolü hakkındaki kanun çerçevesinde ilçe tütün denetim komisyonu tarafından sigara denetimleri yapılıyor. 5727 sayılı tütün ve tütün mamullerinin zararlarının önlenmesi dair kanun 19 Temmuz 2009 tarihinde yürürlüğe girmesiyle birlikte sigara denetim ekipleri denetimlerini ararlıksız sürdürüyor.

            Dumansız Hava Sahası çalışmaları kapsamında Alaçam Toplum Sağlık Merkezi Başkanlığı'na bağlı ekiplerin, işyerinde sigara denetimi yaparak, sigara içmek yasaktır yazısı asılı olmayan işyerlerini uyardı. Toplum Sağlık Merkezi çalışanlarından Zerrin Ayata tarafından, 31 Ekim 2019 Perşembe Günü yapılan denetimlerde 'sigara içmek yasaktır' yazısı asılı olmayan işyerlerini uyarıldı.

            Akciğer hastalıklarının yüzde 90'ının sigara kullanımına bağlı olarak ortaya çıktığını kaydeden Ayata, toplum ve birey sağlığının korunması için kapalı mekânlarda sigara içilmesinin önüne geçebilmek için denetimlere ağırlık verdiklerini ifade etti.

            İşyeri sahiplerinin sigara yasağına uymakta gerekli hassasiyeti göstermelerini istediklerini belirten Ayata, "Toplum sağlığının korunması için işyerlerine yönelik denetimlerimiz aralıksız devam edecek. Çünkü sigaranın zararlarından toplum ve bireyleri korumak için ekiplerimiz tavizsiz bir şekilde denetim çalışmalarını sürdürecek" şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET