Advert

BAŞKAN TOPALOĞLU'NDAN FESTİVALE DAVET

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 15-16-17 Kasım tarihlerinde düzenleyecekleri “Nebiyan Doğa Festivali’nin 19 Mayıs İlçesinin ve Samsun’un tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.

BAŞKAN TOPALOĞLU'NDAN FESTİVALE DAVET

              19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Dereköy mevkiinde bulunan Niyazi Kesim Restorantta basın mensuplarıyla buluştu. 19 Mayıs Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Nebiyan Doğa Festivali tanıtım toplantısında konuşan Başkan Osman Topaloğlu; “16 Kasım Cumartesi günü saat 10.30’da inşallah halkımızın ve davetlilerimizin de yoğun katılımı ile birlikte açılışımızı yapacağız” şeklinde konuştu.

            19 Mayıs İlçesinin ve Samsun’un tanıtımına katkı sağlamak amacıyla böyle bir festival düzenlemeya karar verdiklerini belirten Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; “Bir derdimiz var ve ben 10 yılı aşkın süredir belediye başkanlığı yapıyorum. 19 Mayıs ilçesinin ve Samsun’un tanıtımına katkı olarak Nebiyan Dağı üzerinden, oranın güzellikleri ve güz güzellikleri üzerinden orada sunacağımız etkinlikleri icra edeceğiz. Acaba; 19 Mayıs’a nasıl bir katkıda bulunabiliriz, o güzellikleri bilmeyenlere nasıl sunabiliriz ve bunun üzerinden de doğal olarak da Samsun’un tanıtımına az da olsa nasıl katkı verebiliriz diye düşünerek bu festivali yapmaya karar verdik” diye konuştu.

            Başkan Topaloğlu; “Ayder’de Formulaz yapılıyor da 19 Mayıs’ın Nebiyan’ında neden yapılmıyor? İsmini değiştirdik, aynı ismi kullanamayacağımız için ‘Tahtaralli’ yaptık” diye konuştu.‘Tahtaralli’ ve ‘Nebiyan Fasulyesi Tat Yarışması’ birçok katılımcı ile gerçekleşecek olan festival açılışının hazırlıklarının tamamlandığını belirten Başkan Topaloğlu açıklamasında; “16 Kasım Cumartesi günü saat 10.30’da hemen Ali’nin Piknik Yeri dediğimiz o düz alanda düzenleme çalışmaları yaparak, kuracağımız platformlarla birlikte inşallah halkımızın ve davetlilerimizin de yoğun katılımı ile birlikte açılışımızı yapacağız. Yaklaşık 1 buçuk saat süreceğini düşündüğümüz açılış töreni ile saat 13.00 itibarıyla ‘Tahtaralli’ yarışlarının sıralama yarışmalarının yapılacağı yani bir sonraki gün finale kalacak yarışmacıları belirleyecek ön yarışma ile başlayacak. Yine aynı saatte yakın olan farklı bir alanda ‘Nebiyan Fasulyesi Tat Yarışması’ adı altında bugün itibari ile yaklaşık 30’a yakın kadınımızın kendi stantlarında kendi ürettikleri ve pişirdikleri Nebiyan fasulyesini jüri eşliğinde tatma yarışması yapılacak” ifadelerini kullandı.

            19 Mayıs Belediye Başkanı Topaloğlu; “Nebiyan fasulyesini tadıp onun tadına varanlar görecekler ki diğer fasulyelerin yanında çok daha tatlı ve lezzetli. Ayrıca bundan sonra aranan, sipariş verilen ve talep edilen bir ürün olarak gelenlere servis edeceğiz. 3 gün sürecek festival için kamp alanına girişler 15 Kasım Cuma günü saat 08.00 ve 20.00 arasında ayrıca 16 Kasım Cumartesi günü de saat 10.00’a kadar yapılacak. Bu tarihler sonrası kamp alanına giriş kapatılacak” diye konuştu.

            19 Mayıs Belediyesinin bu sene ilk kez düzenleyeceği Nebiyan Festivali’nde onlarca aktivite ve yarışma olacak. Tahtaralli yarışları, buzağı güzellik yarışması, foto safari etkinliği, zipline, salıncak, zirveye doğa yürüyüşleri, off- road gösterileri ve yamaç paraşütü olmak üzere birçok yarışma ve gösteri kamp alanına gelen misafirlerle buluşacak. 15 Kasım’da başlayacak ve 3 gün sürecek festivalde sınıf dışı etkinlik olarak opera ve bale gösterileri yer alacak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET